Електронні версії підручників для 3-го та 7-го класів

НОВІ ВИМОГИ МОЗ ЩОДО НАВЧАННЯ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

Вхід до закладу освіти і пересування по ньому будуть можливі лише у масці або респіраторі, однак учні 1-4 класів зможуть знаходитись у школі без них. Водночас у регіонах із “помаранчевим” рівнем епідемічної небезпеки педагогам під час занять рекомендовано використовувати захисні щитки. Відповідні вимоги до протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину оприлюднено на сайті МОЗ

Протиепідемічні заходи розроблено для закладів позашкілля, загальної середньої, фахової передвищої освіти, а також профтехів і вишів. 

Вхід до приміщень закладу можливий лише за наявності захисної маски або респіратора. Під час занять маски і респіратори можна не використовувати, натомість їх використання є обов’язковим під час пересування приміщеннями закладу. Водночас для учнів 1-4 класів вхід до закладу та пересування приміщеннями можливі без маски або респіратора. В регіонах із “помаранчевим” рівнем епідемічної небезпеки педагогам під час занять рекомендується використовувати захисні щитки. 

Персонал закладу допускається до роботи за наявності маски, респіратора або захисного щитка та після проведення безконтактної термометрії. У випадку виявлення температури понад 37,2 С або ознак гострого респіраторного захворювання співробітник не допускається до закладу. 

Перед початком занять педагоги мають опитувати учнів або студентів щодо самопочуття та наявності симптомів COVID-19. Якщо виявлено ознаки респіраторної хвороби, здобувач має бути тимчасово ізольований у спеціальному приміщенні закладу, після чого про випадок інформують батьків або законних представників і приймається рішення про направлення здобувача до закладу охорони здоров’я.

У разі підтвердження хвороби COVID-19 в одного зі здобувачів, всі інші здобувачі відповідного класу або групи повинні піти на самоізоляцію.

У закладах освіти необхідно:

 • організувати місця для обробки рук антисептиками на всіх входах до закладу, позначити їх яскравими вказівниками та інструкціями про правила дезінфекції рук;

 • забезпечити наявність рідкого мила і паперових рушників або електросушарок для рук в санітарних кімнатах;

 • забезпечити централізований збір використаних масок і рукавичок в окремі контейнери з кришками – біля входу в заклад, у коридорах та санвузлах;

 • обладнати медичні пункти необхідними засобами – безконтактними термометрами, антисептиками, засобами індивідуального захисту тощо;

 • розмістити плакати, банери про респіраторну гігієну та етикет кашлю;

 • обмежити проведення масових заходів (нарад, зборів) у закритих приміщення, крім необхідних для функціонування закладів – педагогічних нарад, засідань ректоратів, конкурсних комісій, конференцій трудового колективу тощо;

 • створити можливості для організованого руху закладом – використовувати запасні виходи, розмітку на підлозі, виокремити зони переміщення для різних вікових категорій учнів;

 • очистити та дезінфікувати поверхні, дверні ручки, столи, місця для сидіння, перила тощо після занять в кінці робочого дня;

 • проводити провітрювання впродовж не менш ніж 10 хв після кожного заняття.

Пересування здобувачів між кабінетами і аудиторіями необхідно мінімізувати. Зокрема, впродовж дня можна проводити заняття одного і того ж класу або групи в одній аудиторії/кабінеті, застосовувати модульний підхід для вивчення дисциплін, передбачити у розкладі можливість визначати різний час початку та закінчення занять для різних класів та груп. Крім того, за можливості заняття можна проводити на відкритому повітрі. 

Під час карантину не дозволяється організація харчування за типом “шведського столу” і самообслуговування, а також робота питних фонтанчиків. Під час харчування відстань між столами повинна складати не менш ніж 1,5 м, а за одним столом має знаходитись не більш як 4 особи. У разі неможливості забезпечити дітей гарячим харчуванням необхідно організувати харчування шляхом роздачі попередньо фасованої харчової продукції. 

Також встановлено вимоги щодо перевезення дітей та працівників закладу в шкільному транспорті. Перевізнику необхідно забезпечити водіїв масками/респіраторами та антисептиками для рук, щоденно контролювати їхній стан здоров’я та не допускати до роботи працівників з ознаками гострої респіраторної хвороби і температурою вище 37,2 С.

Салон транспорту необхідно дезінфікувати в кінці робочої зміни. Вхід до салону автотранспорту здійснюється за наявності захисної маски/респіратора. Кількість пасажирів має бути у межах кількості місць для сидіння.

Керівники та медичний персонал закладів мають забезпечити проведення роз’яснень та інструктажів для персоналу та здобувачів щодо заходів профілактики, реагування на виявлені симптоми коронавірусної хвороби, а також розробити алгоритми дій на випадок надзвичайної ситуації, пов’язаної з COVID-19. 

  РОЗПОРЯДЖЕННЯ                         

Про відновлення та організацію

освітнього процесу у закладах освіти Чудейської ОТГ у 2020/2021 н. р.

Перелік документів з цивільного захисту
МОН склало переліки навчальної літератури на наступний рік

Міністерство освіти і науки склало списки рекомендованих навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників для шкіл та дитсадків.

Перелік подали у листі №1/9-394 від 22 липня, опублікованому на сайті ІМЗО.

Дивіться перелік літератури у документах за цими посиланнями:

Документи з переліками оновлюватимуть.

Також у міністерстві нагадали, що посібник від ГО “Смарт освіта” із методичними рекомендаціями щодо організації дистанційного навчання отримав схвалення МОН для використання в школах. Ознайомитись із ним можна у документах нижче:

Червоний чи зелений – що означають епідемічні рівні для шкіл

Міністерство освіти і науки відстоює те, щоби навчання в учнів відбувалося в класах.

Про це повідомили на сайті міністерства.

“Здебільшого, здобувачі освіти 1 вересня традиційно підуть до закладів освіти. Міністерство виступає за те, щоби навчальний процес відбувався, як і раніше, в класах, аудиторіях, лабораторіях, спортзалах. Але з урахуванням карантинних обмежень.

Органи управління освітою, керівники закладів освіти отримають докладні алгоритми та роз’яснення щодо можливих дій та рішень в умовах адаптивного карантину”, – запевнив т.в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет.

З 1 серпня залежно від епідемічної ситуації в кожному з регіонів або окремих адміністративно-територіальних одиницях встановлюється один із рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19 – “зелений”, “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний”. Рівень визначає Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за результатом оцінювання епідемічних показників у регіоні.

 • На території регіонів із “помаранчевим” рівнем небезпеки заборонено відвідувати заклади освіти здобувачами в групах більш ніж 20 осіб, крім закладів дошкільної та загальної середньої освіти.

 • На території регіонів із “червоним” рівнем небезпеки здобувачам освіти заборонено відвідувати заклади освіти.

 • На території регіонів, з “помаранчевим” та “червоним” рівнями державна влада та органи місцевого самоврядування можуть застосовувати додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи в межах своєї компетенції.

Раніше заступниця міністра освіти і науки Любомира Мандзій наголосила, що з 1 вересня школи не переводитимуть обов’язково на дистанційну форму навчання – усе залежатиме від епідемічної ситуації.

У МОН розглядають три сценарії початку навчального року:

 • Низький рівень захворюваності: відвідування закладів освіти дозволено у звичайному режимі

 • Високий рівень захворюваності: освітній процес забезпечується повністю дистанційно.

 • Середній рівень захворюваності: освітній процес забезпечується у змішаній формі – дистанційно та в закладах освіти, з відповідним дистанціюванням та заходами гігієни.

Найімовірнішим вважають останній сценарій, за яким передбачено:

 • дотримання соціальної дистанції та використання засобів індивідуального захисту (за певних умов);

 • скасування масових заходів і екскурсій;

 • збори педколективів у дистанційній формі;

 • запобігання скупчення великої кількості людей;

 • розмежування потоків школярів, залежнос від їхнього віку;

 • проведення окремих різновидів занять на свіжому повітрі та застосування комбінованого навчання;

 • особам з групи ризику (з хронічними, легеневими, розладами імунної системи, захворюванням на цукровий діабет, тощо) буде рекомендовано продовжити форму освіти, що максимально відповідає потребам їхнього захисту: екстернатна форма чи дистанційне навчання;

 • повністю дистанційна форма навчання для молодшої школи застосовуватися не буде;

 • на карантин навчальні заклади закриватимуть на 14 або 7 днів (рішення ще не ухвалено);

 • вчителям не будуть щотижня робити тести;

 • іноземні студенти зможуть приїхати в Україну та навчатися.

У МОН є три варіанти початку навчання 1 вересня:
дистанційка, змішана форма або кілька змін

За словами т.в.о. міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, форму навчання з 1 вересня визначатиме епідеміологічна ситуація.

Про це він сказав в інтерв’ю LB.ua.

“Я не уявляю собі, яким чином діти можуть піти дистанційно в перший клас. Можливо, якщо ситуація буде загострюватися, то буде знов дистанційний режим. Але першокласники повинні відчути всю соціалізацію в школі. 

Ми розробляємо запасні варіанти. Можливо, буде змішана форма відвідування школи – частково офлайн, частково онлайн. Можливо, будуть діти по змінах ходити. Потрібно напрацювати матеріали не лише безпечності санітарних умов, а ще й умов навчання для того, щоб діти отримували соціалізацію”, – сказав Шкарлет.

На його переконання, виключно дистанційна форма навчання може призвести до “соціального сирітства” учнів.

У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами та знаками.

День вишиванки – поки ще не офіційне і відносно молоде, але таке улюблене народне свято, покликане сприяти єдності й культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу.

Традиційно в Україні цей день відзначається в третій четвер травня.

Цьогоріч – День вишиванки припадає на 21 травня.

Історія Дня вишиванки

День вишиванки – поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу.

Свято було засноване в Чернівцях у 2006 році. Студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича запропонували ідею акції “Всесвітній день вишиванки” і прийшли одного дня в українському традиційному одязі. Спочатку акцію підтримали кілька десятків студентів і викладачів університету, але в подальші роки свято вийшло на всеукраїнський рівень, до нього приєдналася українська діаспора по всьому світу, а також всі охочі підтримати Україну.

IMG-5f710470fefb60ec53de5430f802818e-V
IMG-7d72d472a05050d0e16e03eae5367a0d-V
IMG-a3c40f9ea42701a566fca39323c56077-V
IMG-63720da81464c01295a5da9fbc574dc3-V
IMG-e06c1af7a11e8b6674c4d27410fe79aa-V
IMG-072c9045d86f0dc3571a72fd0c4ebb25-V
IMG-25ef5060ed8c2dda8ba33b08ad468ec7-V
IMG-56f9e3cf65f6699060c973022052ee85-V
IMG-9db05fa2069bf81c9878593e81943c56-V
IMG-0b137039ab7d6282b7f2d024057c1215-V
IMG-0ef23943b231882d46cdd1b7a4f0076c-V
IMG-4ce9c0e7847946e7baa6af17f1a4968e-V
IMG-8a9682dd477a95d060906e715ee468cb-V

10 травня - День матері

 

«Лиш мати вміє жити, аби світитися, немов зоря»

                                                                   Василь Стус

Історія свята

Указом Президента України від 10 травня 1999 року в Україні день матері святкують у другу неділю травня.

Історія свята розпочалася у 1914 році в США – там вперше 8 травня на державному рівні відзначили День матері. Ідея, щоправда, виникла ще в 1872 році – пацифістка Джулія Ворд намагалася впровадити день, який символічно об'єднав би всіх матерів у боротьбі за мир. Незважаючи на влаштовувані нею демонстрації і мітинги, держава її ініціативу проігнорувала.

На початку ХХ століття ідея отримала друге життя – Анна Джарвіс буквально атакувала листами держустанови, законодавчі органи і просто видатних людей з проханням заснувати свято. У неї, правда, були особисті мотиви – матір Анни, Мері, колишня відома громадська діячка, яка боролася за розвиток охорони здоров'я в США, передчасно померла. У пам'ять про неї Джарвіс все ж таки вдалося добитися свого. У 1910 році штат Вірджинія першим визнав День матері офіційним святом. Вже чотири роки потому президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом всіх матерів. За Штатами ініціативу підхопили ще 85 країн.

Треба відзначити, що подібні свята були в Стародавніх Греції та Римі, а також у кельтів і британців.

В Україні мама з глибини століть вважається берегинею домашнього вогнища та людиною, яка є рідною для всіх нас. Хоча в Україні свято День матері офіційно святкують лише кілька десятків років, вшановують матір в нашій країні набагато довше.

Наприклад, українська діаспора в Канаді ще на початку 20-го століття (у 1928 році) почала вітати матерів. А на наступний рік така ініціатива докотилася і до західної України. У Львові у другу неділю травня організовували спеціальні зустрічі матерів і концерти для них. Тут цим займалася редактор тижневика "Жіноча Доля" Олена Кисілевська. Пізніше, за сприяння "Союзу українок" з Канади, вплинула на поширення цього свята по всій території західної України. Потім за радянської влади, свято категорично заборонили. Це тривало до 1999 року. До речі, варто також відзначити, що дане свято ще в часи Київської Русі і козаччини теж відзначалося, але як релігійний – місяць пречистої Діви Марії. Воно й не дивно, адже мама дає життя, продовжує наш рід.

Як святкують День матері в різних країнах

У всьому світі День матері відзначають на знак подяки за материнську турботу про дітей і ця традиція припадає на різні дати, з лютого по грудень.

Сполучені Штати Америки.

У США заведено навідуватися до батьківського дому, дарувати символічні подарунки мамам, дякувати за виховання й турботу. Дуже популярні родинні вечері, де за одним столом збираються декілька поколінь, а діти й чоловіки готують сюрпризи. Також американці полюбляють активний відпочинок на природі. За традицією цього дня сини й дочки мають примиритися з мамами, подолати всі непорозуміння, пробачити один одному, навіть якщо стосунки геть погані.

Канада.

У свято канадці із задоволенням позбавляють мам і бабусь від домашніх справ, готують сніданки або прибирають вдома, а весь день присвячують спілкуванню з найближчою людиною.

У якості подарунків в Канаді підносять спеціальні екскурсії, зокрема популярні послуги від Prairie Dog Central Railway. Перевізник організовує поїздку маминого дня і дарує подарунки мамам та бабусям. У магазинах і супермаркетах зʼявляється багато сувенірної продукції та корисних товарів для жінок.

Цікаво, що канадці вітають не тільки власних мам, а й тещ і свекрух. Для багатьох вони такі ж близькі люди, як рідні матері. На цей випадок компанія Hallmark пропонує особливі листівки з написом «Тій, що як мама».

День матері настільки популярний, що не всім вдається забронювати столик у ресторані чи екскурсію — останні місця зникають за кілька тижнів до свята. Це свідчить про велику увагу канадців до родинних цінностей.

Австралія.

В Австралії висловлюють подяку не лише мамам, а й усім жінкам, причетним до виховання — бабусям, няням, вчителям тощо. Матерям дарують листівки, приємні дрібниці, прикраси, квіти. Діти вчать тематичні вірші й готують подарунки своїми руками.

До речі, у США і в Австралії у День матері на одяг приколюють гвоздику:

 • кольорова (темна) означає, що мама жива;

 • білу прикріплюють у памʼять померлої матері.

Бразилія.

Цей день важливий для країни через велику кількість багатодітних сімей. Напередодні свята в школах і садках готують святкову програму й подарунки для мам, а святкують вже ввечері у родинному колі. Не залишаються осторонь торговельні мережі, вони пропонують знижки на товари, які порадують жінок різних поколінь.

Мексика.

У Мексиці на День матері в католицьких церквах на месах виконують особливу пісню, "Las mañanitas", а потім влаштовують святкові обіди.

Китай.

У Китаї також святкують День матері в другу неділю травня. Традиції схожі на європейські та американські. Інколи на свято накривають стіл зі смаколиками, запрошують до нього не тільки родичів, а й друзів і сусідів.

Японія.

Довгий час на Сході заперечували значну роль жінки, матері у суспільстві, але з 1947 року встановлено особливий день її шанування. До подарунка японці прикладають червону гвоздику на знак вдячності за виховання й турботу.

Великобританія.

Жителі Великобританії відзначають "Материнську неділю" у четверту неділю Великого посту. Свято церковне: більшість істориків вважають, що воно виникло з християнської традиції XVI століття, коли в четверту неділю Великого посту було прийнято відвідувати матерів. Релігійна традиція поступово відходила в минуле, але зусиллями комерсантів, які побачили прекрасну можливість заробити на святі, воно знову почало набирати популярність у всій Великобританії з 1950-х років.

Іспанія.

До 1965 року Día de la Madre спочатку відзначалося в Іспанії у День діви Марії — 8 грудня. Сьогодні День матері відзначають у першу неділю травня — місяця, який згідно з католицькою вірою, присвячений Діві Марії. Día de la Madre залишається популярним і комерційно розкрученим святом.

Португалія.

У Португалії Dia da Mãe - неофіційне свято, яке проводиться у першу неділю травня. Як і в Іспанії, раніше його відзначали 8 грудня - у день католицького свята Непорочного Зачаття.

Угорщина.

В Угорщині День матері також припадає на  першу неділю травня. Він вперше був відзначений у 1925 році угорської молоддю Червоного Хреста.

Греція і Кіпр.

День матері відзначають у Греції та на Кіпрі - також у другу неділю травня. Стародавні греки зазвичай влаштовували щорічне весняне свято, щоб вшанувати богиню Рею, дружину Кроноса, що мала велике потомство.

Австрія.

На День матері в Австрії, що також припадає на другу неділю травня, діти підносять мамам букетики весняних квітів. У  школах і в садочках дітки вчать вірші для виступів та концертів, а також майструють подарунки до Дня матері. Свято зазвичай проходить за великою вечерею, де збирається вся родина. Святкувати прийнято не тільки вдома, але і в ресторанах, де в меню навіть вводять спеціальні страви, приурочені до свята.

Італія.

У цей день в Італії прийнято вітати мам квітами, солодощами, листівками і подарунками. У цій країні свято в честь жінки йде корінням в далеку історію.

Стародавні греки і римляни саме в цю пору року вшановували Богиню Родючості. Саме в цей період все зацвітає, квіти дарують прекрасні аромати, які стародавні народи прагнули піднести жінці та матері.

Німеччина.

У стародавні часи у німців було прийнято відвідувати навесні своїх родичів і бажати їм багатства з процвітанням, однак крім цього вони окремо вітали своїх мам. Зараз в Німеччині вважають, що головний подарунок на День матері – це увага і нагадування, що про батьків ніколи не забувають.

Фінляндія.

У Фінляндії на вулицях міста в День Матері вивішують прапори, діти готують подарунки для мам, а татусі в цей день працюють на кухні, кожен в міру своїх здібностей і можливостей. Також в Фінляндії прийнято вітати в цей день бабусь.

Литва.

Цього дня жителі країни вітають матерів та дякують їм за доброту, тепло їхніх рук та сердець. У костелах відбуваються урочисті богослужіння. Президент Литви вітає матерів зі святом і нагороджує тих, що народили, виростили і виховали сімох і більше дітей.

Україна.

В Україні свято ще не набуло розмаху, але з кожним роком все більше і більше українців вітають своїх мам і бабусь. Зазвичай дарують квіти, листівки, солодощі. Діти власноруч роблять подарунок або дарують пісні чи вірші. Привітати може й чоловік дружину, дякуючи за дитину; жінка свою свекруху або чоловік тещу.

День матері в Україні має чудові перспективи для розвитку, адже у нашого народу існує міцний звʼязок між поколіннями. Тому пропонуємо 10 травня присвятити час матерям, сходити на прогулянку або приготувати приємний сюрприз.

День матері – це свято на честь матері, материнства, зв'язку матері з дитиною і вплив матерів на суспільство. Мама – головна людина в житті кожного. Той, хто дав життя і віддав вам і вашим сестрам або братам всі свої сили, передав знання і досвід. Не забудьте відвідати маму. Поки живі наші батьки, ми залишаємося дітьми. У цей день українці йдуть в гості до матері, вітають їх і нагадують, якими важливими вони є в їхньому житті. Мама завжди самовіддано любить своїх дітей, незважаючи ні на що, і завжди рада нашим перемогам і щиро співчуває невдачам. Якщо в День матері ви не можете прийти до мами, то обов'язково треба подзвонити їй і сказати теплі слова і нагадати про те, як сильно ви її любите. Адже мама – найдорожча людина в нашому житті.

Корисні посилання:

Історія та традиції свята

https://www.unian.ua/society/10541724-den-materi-istoriya-ta-tradiciji-svyata-v-ukrajini.html

https://ua.112.ua/golovni-novyni/den-materi-v-ukraini-istoriia-ta-tradytsii-sviata-491349.html

https://evahappyma.com.ua/tradytsiyi-svyatkuvannya-dnya-materi-v-riznyh-krayinah-svitu/

https://rivne1.tv/news/81343

Афоризми про маму http://ditina.com.ua/den-materi-aforizm1.htm

Лірика про матір:

http://www.zhinka-online.com.ua/zhinochi-interesi/tvorchist/348-liryka-pro-matir.html

Приказки та прислів’я про маму

https://vislovi.in.ua/prykazky-ta-prysliv-ya-pro-matir/

Пісні про маму:

https://maximum.fm/najkrashchi-ukrayinski-pisni-pro-mamu-vid-yakih-murashki-po-shkiri_n140613

Відео: Як святкують День матері у різних країнах світу

https://www.youtube.com/watch?v=Rntd7dHPVcg\

День матері: історія свята https://www.youtube.com/watch?v=57JCKtP1Uhs

З Днем матері! Красиве відео привітання для мами

https://www.youtube.com/watch?v=vuwHR91lNik

Уряд продовжив строки загальнонаціонального карантину в Україні – він триватиме до 22 травня 2020 року. Таке рішення було прийняте сьогодні, 4 травня 2020 року, під час засідання Кабміну в Києві.

“Рішення Уряду передбачає послаблення деяких карантинних обмежень з 11 травня. Українці зможуть знову ходити в парки та сквери, запрацюють перукарні, буде дозволена оптова і роздрібна торгівля непродовольчими товарами. Однак для закладів освіти все залишиться незмінним – вони проводять дистанційне навчання та готуються до завершення навчального року”, – пояснила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Навчальний рік у школах по всій країні завершиться дистанційно. Календар навчання виглядатиме так:

 • до 31 травня триватимуть заняття;

 • до 1 липня має бути завершений навчальний рік;

 • до 15 червня школи завершують оформлення: свідоцтв про здобуття базової середньої освіти; свідоцтв досягнень та табелів навчальних досягнень;

 • упродовж червня школи на педагогічних радах розглядають питання про переведення учнів до наступного класу.

Випускники 11-х класів отримають документ про здобуття освіти після складання ДПА у формі ЗНО. Якщо учні 1-8, 10 класів не планують навчатися в іншому закладі освіти, школи надсилають копії документів учням електронною поштою, а оригінали документів видадуть у вересні 2020-2021 навчального року.  

Попередньо МОН повідомляло, що цьогоріч державна підсумкова атестація для учнів 4-х та 9-х класів скасована.

Для запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 у 2019/2020 навчальному році МОН рекомендує утриматися від проведення масових заходів, зокрема – останніх дзвоників та випускних вечорів.

1 березня 2020 року, у Чудейській громаді відбувся вже традиційний IV Фестиваль “Мерцішор”.
Щороку саме першого дня весни відзначають свято приходу весни, в цей день прийнято дарувати бутоньєрки у вигляді квіток білого та червоного кольорів.
На свято запросили всіх жителів громади та району. Серед почесних гостей були консул Румунії у Чернівцях Ірина-Лоредана Стенкулеску, голова Сторожинецької РДА Дмитро Балінов, голова Чудейської громади Анатолій Піцул, голова Румунського культорологічного центру Еудоксію Гурмузакі Василь Терицану, голова чернівецького центру румунської культури ім. Міхая Емінеску Василь Бику та багато-багато інших.
Duminică, 01 Martie 2020 la Ciudei a avut loc ediția a IV a a Festivalului ,,Mărțișor’’ organizat de directorul scolii medii nr. 1 din Ciudei, dl. Radu Petrașescu, la care au participat instituțiile de învățământ, preșcolare și de cultură din Comunitatea Teritorială Unită Ciudei.
Casa de Cultură din localitatea Ciudei, Raionul Storojineț, Regiunea Cernăuți, director Ilie Pascar a fost gazda manifestării cultural-artistice. Evenimentul a fost dedicat sărbătorii Mărțișorului și Zilei Femeii.
La eveniment au participat și au rostit scurte alocuțiuni invitați speciali: noul șef al Administrației Raionale de Stat Storojineț Dmytro Balinov, Consulul General al României la Cernăuți, Irina Loredana Stănculescu, poetul Vasile Tărâțenu, membru de onoare al Academie Române, președinta Societății Cadrelor Didactice de Etnie Română din Ucraina, Lilia Govornean, iar dintre colectivele artistice ansamblul ”Izvoraș” din Ropcea, condus de Viorica Costinean, lucrătoare emerită a culturii din Ucraina, interpretul și autorul de cântece Dumitru Caulea din Cernăuți precum și Stefan Mitric, directorul Liceului ”Stefan cel Mare” din Ropcea.
Sărbătoarea a debutat cu sunetul buciumului de la Crasna, fiecare scoală de cultură generală din comunitate a fost prezentă cu câteva numere artistice printre care menționăm Corul ”Anastasia” condus de dirijor Diana Velea, Grupul folcloric al pedagogilor școlii medii Ciudei, iar formația de instrumente a Școlii de Artă din Ciudei (finanțată din bugetul comunității), condus de directoarea Diana Coguț au oferit publicului un spectacol deosebit.
In mesajul adresat organizatorilor și participanților la manifestare, Irina Loredana Stănculescu, Consul General al României la Cernăuți a evocat frumoasa tradiție a Mărțișorului și a felicitat locuitorii acestei așezări pentru că-și păstrează cu sfințenie tradițiile, obiceiurile, portul și limba maternă.
Evenimentul a fost reflectat în mass media de către ziarele Libertatea Cuvântului, Zorile Bucovinei și BucPress.
25 лютого на базі Їжівської ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся семінар-практикум  з  теми: Удосконалення сучасного уроку шляхом впровадження інноваційних      технологій на уроках фізики та математики. 
В роботі семінару взяли участь учителі фізики та математики Чудейської ОТГ.
18 лютого 2020 року, на базі Чудейської ЗОШ І-ІІ ступенів №3, відбулось методичне об'єднання вчителів румунської та французької мов. Гостям був представлений інтегрований урок з французької та румунської мови та літератури: "Sous les murs de Notre-Dam de Paris"

13 лютого 2020 на базі Чудейського НВК була проведена нарада з елементами тренінгу по темі:

«Стратегія розвитку закладів освіти Чудейської ОТГ».

  В нараді взяли участь керівники ЗЗСО та ЗДО.

Презентація
Стратегія розвитку закладів освіти Чудейської ОТГ
Інституційний аудит шкіл: запитання і відповіді

На виконання наказу Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації від 27.09.2019 року №421 «Про організацію заходів щодо підвищення якості знань  випускників закладів освіти  Чернівецької області з української мови та літератури».

30 січня 2020 року на базі Їжівської ЗОШ І -ІІІ  ступенів відбулося  каскадне заняття для вчителів української мови та літератури.

Протягом І семестру  вчителі української мови та літератури Чудейської ОТГ (Піцул О.Г., Зубаль Л.М., Меглей Д.І., Педуре М.Г.) відвідували каскадні заняття, що були проведені педагогами - наставниками на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти. Отриманим досвідом для підготовки учнів  до ЗНО  вчителі  поділилися з колегами з ОТГ.

Інформація

про підсумки проведення ІІ етапу конкурсу читців

віршів поета М. Емінеску

 

       Згідно плану роботи відділу освіти та з метою естетичного виховання учнів на базі Чудейського ЗЗСО І-ІІІ ст.№1 20.12.19 р. відбувся конкурс читців віршів румунського поета М.Емінеску. В конкурсі брали участь 28 учнів румуномовних шкіл ОТГ. Журі відзначило артистичність декламування конкурсантів .У молодшій вікової категорії  І місце посіли учениця 5-го класу Іжівського ЗЗСО І-ІІІ ст. Попеску Міла, керівник – вчитель румунської мови Логін Л.І. та учениці 6 класу Чудейського

ЗЗСО І-ІІІ ст.№ 1 Бурла Марія-Габрієла і Падурі Міхаєла – керівник учитель румунської мови та літератури Меглей М.Р.

Серед старшокласників І місце посіли учені 11-го класу Іжівського ЗЗСО та Чудейського ЗЗСО І-ІІІ ст.№1 Лупашку Максім і Коломійчук Маріус.

 Дипломи за ІІ та ІІІ місця отримали наступні учні:

 1.Микайло Анна - учениця 10 кл. Чудейського ЗЗСО І-ІІІ ст.№1, учитель Микайлу Магд. Герг.

2.Романюк Юлія Василівна – учениця 6 класу Чудейського ЗЗСО І-ІІІ ст.№1, учитель Меглей М.Р.

3.Романюк Анна-Марія Василівна  - учениця 7 класу Чудейського ЗЗСО І-ІІІ ст.№1), учитель Меглей М.Р.

 4. Микайлу Діана – учениця 5 класу Чудейського ЗЗСО І-ІІІ ст.№1, учитель Меглей М.Р.

5. Микайлу Юліан – учень 9 класу  Чудейського ЗЗСО І-ІІІ ст.№1, учитель Микайлу М.Г.

6.Скіпор Михаела  - учениця 9 класу    Чудейського ЗЗСО І-ІІІ ст.№1, учитель Микайлу М.Г.

7.Биндю Михаела  – учениця 8 класу Чудейського ЗЗСО І-ІІІ ст.№1, учитель Бойчук М.М.

8. Пантелейчук Габрієл – учень  8 класу ІжівськогоЗЗСО І-ІІ ступенів, учитель Пинзару М.І

9. Фрунза Лука – учень 6 класу Іжівсього ЗЗСО І-ІІІ ступенів, учитель 

Логін Л.І                                                      

10. Фрунза Міріам - Іжівсього ЗЗСО І-ІІІ ступенів, учитель 

Логін Л.І                                                     

11.  Биндю Іріна – учениця 6  класу Чудейського ЗЗСО І-ІІ ст.№3,  учитель    Пентела М.В.

12.Фрунза  Іван - учень 7 класу Іжівського ЗЗСО І-ІІІ ст., учитель

Ігнатеску Л.К.

13.Бурла Каріна  -  учениця  (Іжівського ЗЗСО І-ІІІ ст.),учитель

Ігнатеску Л.К.

14.Пантелейчук Анна – учениця 6 класу Іжівського ЗЗСО І-ІІ ст., учитель Пинзару М.І.

15. Патраучан Габрієла - учениця 9  Чудейського ЗЗСО І-ІІ ст.№3, учитель  Пентела М.В.

16. Процеску Марія – учениця 9 класу Іжівського ЗЗСО І-ІІ ст., учитель       Пинзару М.І.

17. Гріжінку Анжела – учениця 9 класу Іжівського ЗЗСО І-ІІ ст., учитель Пинзару М.І.

18. Биндю Ірина – учениця 7 класу Чудейського ЗЗСО І-ІІ ст.№3, учитель   Пентела М.В.

19. Фрунза Максім – учень 5 класу Іжівського ЗЗСО І-ІІ ст., учитель  Пинзару М.І.                                                                                              20.Фрунза Олександра – учениця 5 класу Іжівського ЗЗСО І-ІІ ст., учитель          Пинзару М.І.

21. Іонашку Дмитро – учень 3 класу  Іжівського ЗЗСО І-ІІ ст., учитель          Пинзару М.І.                                                                                 

22. Іонашку Габрієла – учениця 3 класу Іжівського ЗЗСО І-ІІ ст., учитель       Савчук А.Г..                                                                                                                               

23. Вечера Анатолій  – учень 3 класу  Іжівського ЗЗСО І-ІІ ст., учитель       Савчук А.Г.                                                                                                                                                                                                                                          

      Журі відмітило, що учні-конкурсанти вивчили та виразно прочитали напам'ять вірші румунського поета М.Емінеску, які не включені в шкільну програму. Переважна кількість учнів прочитали вірші виразно. Інтонацією підкреслювали ідею художнього твору.  Декламування учнів Чудейського ЗЗСО І-ІІІст.№1 супроводжувалось музикою, що підвищило естетичність виконання.

1 листопада 2019 року, на базі Чудейської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, відбулась методична студія на тему: «Розвиток творчої компетентності учнів

під час викладання румунської мови та літератури» за участі

методиста ІППОЧО Говорнян Лілії Серафімовни

Згідно плану виховної роботи методичної служби Чудейської ОТГ   з метою виконання заходів із реалізації Комплексної програми підвищення якості національно-патріотичного виховання дітей та молоді Чудейської ОТГ на

2017-2021 роки,  13 квітня 2019 року на базі Чудейського НВК був проведений фестиваль-конкурс «Розквітай, писанко!» серед закладів загальної

середньої освіти Чудейської ОТГ. 

Метою проведення заходу є відродження, збереження українських народних традицій щодо виготовлення писанок, великодніх атрибутів декоративно-ужиткового мистецтва, сприяння забезпеченню освітньо-культурних потреб дітей, створення умов для їх творчого і духовного розвитку, виявлення і підтримки талановитої та обдарованої учнівської молоді.

15 березня 2019 року на базі Чудейського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1  відбулось методичне об᾽єднання вчителів української мови та літератури та математики на тему: «Особливості методики уроків із застосуванням компетентнісного підходу».

В рамках МО був проведений відкритий інтегрований урок з української літератури та алгебри у 8 класі на тему: «Кохання Остапа та Соломії як центральний мотив у повісті М. Коцюбинського «Дорогою ціною». Характеристика головних героїв повісті. Розв᾽язування квадратних рівнянь» (вчителі: Пожога Д.І., Герман М.Г.).

А також, гостям  був представлений учнями 10-11 класів інтегрований позакласний захід Гра «Лінгвоматематика» (вчителі: Меглей Д.І., Тоненький І.А.).

По результатам роботи МО були прийняті відповідні методичні рекомендації.

1/2

12 березня 2019 року на базі Чудейського НВК відбулась методична студія вчителів математики Чудейської та Красноїльської ОТГ з питань підготовки до ЗНО випускників 11-х класів. В роботі МС взяли участь:

Біляніна Ольга Ярославівна – методист науково-методичного центру природничо-математичних дисциплін Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області.

Сумарюк Михайло Ілліч – доцент кафедри методики викладання природничо-математичних дисциплін, кандидат фізико-математичних наук.

Симчук Аркадій Романович – доцент кафедри методики викладання природничо-математичних дисциплін, кандидат фізико-математичних наук.

         Провідний спеціаліст відділу освіти Чудейської ОТГ Кіфу Олена Костянтинівна та методист МС Биндю Ніна Василівна щиро подякували представникам ІППО ЧО за надану методичну допомогу, щодо якісної підготовки випускників до ЗНО.

1/1

06 березня 2019 року Інститутом післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області відповідно до плану- графіку проведення методичних студій на базі Їжівської ЗОШ І- ІІІ ст. проведено засідання виїзної методичної студії та навчального практикуму у рамках наради вчителів початкових класів (1кл.; 4 кл.) Чудейської ОТГ.

      У роботі методичної студії взяли участь: Піцул Анатолій Дмитрович, голова Чудейської ОТГ; Кіфу Олена Костянтинівна ,провідний спеціаліст відділу освіти Чудейської ОТГ; Микайло Людмила Мірчевна, спеціаліст відділу освіти Чудейської ОТГ ; Александрюк Світлана Василівна методист методичної служби відділу освіти Чудейської ОТГ; Іонашку Ольга Василівна, директор Їжівської ЗОШ І – ІІІ ст.; Дідошак Олена Дечебалівна, ЗНВР; Старовойт Петро Сергійович, завідувач науково-методичного центру виховної роботи та позашкільної роботи ІППОЧО; Пілігач Олена Георгіївна, методист НМЦ безперервної педагогічної освіти ІППОЧО.

     У ході роботи методичної студії «Інтегроване навчання - стратегія покращення якості викладання у початкових класах» Пілігач О.Г. надано методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу у рамках інтегрованого навчання в умовах Нової української школи.

     Також учасниками методичної студії опрацьовано Базовий навчальний план початкової освіти для закладів загальної середньої освіти з навчанням мовою національної меншини, методику проведення уроків із використанням ігрових наборів LEGO.

     Старовойт Петро Сергійович, завідувач науково-методичного центру виховної роботи та позашкільної роботи ІППОЧО, у співпраці з вчителями початкових класів у формі діалогу висвітлив тему: «Булінг: причини, наслідки, запобігання та відповідальність» та особливості активних методів виховання, які розвивають комунікативні здібності, уміння вирішувати ряд навчально-організаційних питань колегіально, можливість пізнати себе, збагатити знання і розширити кругозір.

     У рамках навчального практикуму вчителів початкових класів (1кл.; 4 кл.) Чудейської ОТГ був представлений досвід роботи у проведенні ранкової зустрічі вчителями 1-го класу (Луган Віолетта Василівна, вчитель Їжівської ЗОШ І – ІІІ ст.; Фрунза Сабіна Георгіївна, вчитель Їжівської ЗОШ І – ІІ ст., Дубець Наталія Василівна, вчитель Острицької ЗОШ І-ІІІ ст. Острицької ОТГ та позакласний захід «Весна прийшла», Фрунза Дідіна Валеріанівна, вчитель Їжівської ЗОШ І – ІІІ ст.). Паладій Крістіна Іллівна вчитель початкових класів Чудейської ЗОШ І – ІІІ ст. № 1 показала майстер – клас на тему  «Predarea integrata», а Урсулян Олена Георгіївна вчитель початкових класів Чудейського НВК та Попеску Коріна Радувна вчитель початкових класів Чудейської ЗОШ І – ІІ ст. № 3 провели з вчителями 1-х, 4-х класів майстер-клас на тему «Інтегроване навчання із використанням інноваційних технологій».

      Кіфу Олена Костянтинівна ,провідний спеціаліст відділу освіти Чудейської ОТГ та Александрюк Світлана Василівна, методист методичної служби відділу освіти Чудейської ОТГ щиро подякували представникам ІППО ЧО за надану методичну допомогу. Учасникам засідання методичної студії було надано відповіді на всі запитання щодо організації освітнього процесу в умовах Нової української школи.

1 березня 2019 року в Чудейській ОТГ відбулось свято весни «Мерцішор». Третій рік поспіль в ОТГ святкують це свято весни, яка стала вже традицією для усіх мешканців громади.
Для глядачів була організована концертна програма за участі колективів Чудейської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Чудейського НВК, Чудейської ЗОШ І-ІІ ст.№3, Їжівської ЗОШ І-ІІІ ст., Їжівської ЗОШ І-ІІ ст., Їжівського ДНЗ “Мерцішор”, Чудейського ДНЗ “Веселка”, Школи мистецтв Чудейської громади.
На захід були запрошені депутати обласної, районної та місцевої рад, почесні громадяни громади та інших сіл району.
13 лютого 2019 року відбувся навчально-практичний майстер клас Інтерактивні технології в освіті в якому взяли участь вчителі закладів освіти Чудейської ОТГ
7 лютого 2019 року на базі Їжівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів відбувся семінар вчителів природничого циклу на тему: «Від творчого вчителя до компетентного учня».
В рамках семінару був проведений інтегрований урок з біології, хімії та основ здоров᾿я у 8 класі на тему: «Хвороби шкіри та їх профілактика» (вчителі: Микайло О.В., Харітеску М.М., Лупашку В.Є.), а також, гостям семінару був представлений захист проектів учнів 10 класу та конкурс ерудитів.
По результатам роботи ММО були прийняті відповідні методичні рекомендації.
13 грудня 2018 року на базі  Іжівської ЗОШ І – ІІ ступенів відбулось засідання методоб'єднання вчителів природничого циклу на тему «Модернізація навчально- виховного процесу шляхом впровадження сучасних інноваційних технологій». Вчителі відвідали відкритий урок з біології на тему «Корінь: будова, основні функції кореня. Видозміни кореня». Обговорення відбулось у вигляді гри  «Я роблю це так…». Провели круглий стіл на тему: «Наскрізні  змістові лінії,  як засади до створення  цілісної картини світу» та тренінг на тему «Банк інновацій». Були розглянуті та прийняті методичні рекомендації.
Результати змагань з ,,Волейболу" серед школярів 9-11 кл. В рамках спартакіади серед навчальних закладів Чудейської ОТГ:
Юнаки
І місце - Їжівський ЗЗСО І-ІІІ ст.;
ІІ місце - Чудейський ЗЗСО І-ІІІ ст. №1;
ІІІ місце - Чудейський НВК;
Дівчата
І місце - Їжівський ЗЗСО І-ІІІ ст.;
ІІ місце - Чудейський ЗЗСО І-ІІІ ст. №1;
ІІІ місце - Чудейський НВК;
Вітаємо! Биндюла Самуїла учня 10 класу Чудейського НВК за високі досягнення у опануванні техніки спортивного орієнтування військово-патріотичних зборів(вишколу) серед учнів закладів загальної середньої освіти Чернівецької області.
Результати змагань з ,,Волейболу" серед школярів 7-9 кл. В рамках спартакіади серед навчальних закладів Чудейської ОТГ:
Юнаки
І місце - Чудейський НВК;
ІІ місце - Чудейський ЗЗСО І-ІІІ ст.№1;
ІІІ місце - Їжівський ЗЗСО І-ІІІ ст.
Дівчата
І місце - Чудейський НВК;
ІІ місце - Чудейський ЗЗСО І-ІІІ ст.№1;
ІІІ місце - Чудейський ЗЗСО І-ІІ ст.№3.
6 грудня 2018 року на базі Чудейської ЗОШ І-ІІІ ст.№1 відбувся патріотично-виховний захід «Молодці»
Результати змагань з "Баскетболу" серед школярів 9-11 кл. В рамках спартакіади серед навчальних закладів Чудейської ОТГ:
Юнаки
І місце: Чудейський ЗЗСО І-ІІІ ст. №1;
ІІ місце: Чудейський НВК;
Дівчата
І місце: Чудейський НВК;
ІІ місце: Чудейський ЗЗСО І-ІІІ ст. №1;
Результати змагань з "Баскетболу 3х3" серед школярів 7-9 кл. В рамках спартакіади серед навчальних закладів Чудейської ОТГ:
Юнаки
І місце: Чудейський ЗЗСО І-ІІІ ст. №1;
ІІ місце: Чудейський НВК;
ІІІ місце: Чудейський ЗЗСО І-ІІ ст. №3
Дівчата
І місце: Чудейський ЗЗСО І-ІІІ ст. №1;
ІІ місце: Чудейський НВК;
ІІІ місце: Чудейський ЗЗСО І-ІІ ст. №3.

На виконання плану роботи Інститу післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області на 2018/2019 н.р. 26 жовтня на базі Чудейського ЗЗСО І-ІІІ ст. №1 Чудейської ОТГ відбулося засідання методичної студії з проблеми «Нові програми та нові підручники з інтегрованого курсу «Румунська мова та література», «Румунська мова (профільний рівень)», Румунська література (профільний рівень)»,за участю науково-методичного центру суспільно-гуманітарних дисциплін ІППОЧО  Говорнян Лілії Серафімівни.

       На засіданні методичної студії також були присутні провідний спеціаліст відділу освіти Чудейської ОТГ Кіфу О.К., спеціаліст відділу освіти Микайлу Л.М., вчителі румунської мови Чудейської ОТГ, Красноїльської ОТГ,та представники інших шкіл області.

     Зі вступним словом виступив директор Чудейського ЗЗСО І-ІІІ ст. №1 Петрашеску Р.Е., який підкреслив, що стрімкі зміни – одна з основних характеристик сучасного суспільства. Далі директор школи зупинився на те, які заходи проводяться в освітньому закладі з метою впровадження положень «Концепції  Нової української школи», та ознайомив присутніх зі здобутками та   проблемами  школи.

    Змістовним був виступ методиста ІППОЧО Говорнян Л.С. , яка презентувала нові підручники для 10-го класу «Румунська мова та література (інтегрований курс)», «Румунська мова (профільний рівень)», «Румунська література (профільний рівень)».

     Лілія Серафімівна розповіла, що під час складання підручників були дотриманні принципи гуманізації та демократизації. Автор підручників продемонструвала, як зміст підручників допомагає вчителю та учню у формуванні ключових компетентностей. З презентації методиста Говорнян Л.С. вчителі румунської мови та літератури мали можливість ознайомитись зі всіма видами діяльності, які запропоновані в підручнику з метою ефективного забезпечення виконання Державного стандарту загальної середньої освіти.

Корисною для вчителів було розв’язання Говорнян Л.С. про те , як автор підручника «Румунської мови та літератури» реалізували виконання наскрізних тем, передбачених програмою.  А саме, з метою формування в учнів здатності застосування знань і умінь в реальних життєвих ситуаціях, а також реалізацію виховного потенціалу у підручнику матеріал систематизований за такими наскрізними темами:

-Видатні постаті та цінності

-Родина і суспільство

-Етнічні та громадські аспекти

-Екологія природи та екологія души

Говорнян Л.С. також розробила для вчителів рум. мови та літ. Методичний посібник «Календарно-тематичне планування з рум.мови та літератури (рум.та зарубіжної), для 5-11 класів», «Календарно-тематичне планування з рум.мови та літератури (інтегрований курс) для 10-11 класів», «Календарно-тематичне планування з рум.мови  (профівльний рівень) для 10-11 класів», «Календарно-тематичне  планування з рум.літератури для 10-11 класів(профільний рівень). Вищезазначені методичні посібники є великою допомогою для вчителів, за що вдячні методисту Говорнян Л.С.

У другій частині методичної студії обмінювалася власним педагогічним досвідом вчитель рум.мови та літератури Чудейського ЗЗСО І-ІІІ ст.№1 Микайлу М.Г.

Марія Георгіївна розповіла про використання інтерактивних форм та методів, як засіб мотивації учнів до навчання. Вчителька обгрунтувала доцільність впровадження іновацій в навчально-виховний процес.

    Вчителька румунської мови та літератури Іжівського ЗЗСО І-ІІІ ст .Логін Л.І. розповіла про широкі можливості використання ІКТ в навчально-освітньому процесі. Любов Іванівна привела переконливі аргументи на захист комп’ютеризації  навчання та інших іновацій.

     На заключенні засідання методичної студії виступив голова Чудейської ОТГ Піцул А.Д. Анатолій Дмитрович підкреслив що адміністрація ОТГ приділяє розвитку освіти належну увагу тому, що від рівня навченості залежить майбутнє нашої Держави.

Голова ОТГ закликав всіх працювати так, щоб навчання стало радістю й задоволенням для кожної дитини, щоб хороші вчителі створювали хороших учнів, які в майбутньому стануть справжніми людьми.

Результати змагань з ,,Настільного тенісу" серед школярів 7-11 кл. В рамках спартакіади серед навчальних закладів Чудейської ОТГ:

І місце: Чудейський НВК;

ІІ місце: Чудейський ЗЗСО І-ІІІ ст №1;

ІІІ місце: Чудейський ЗЗСО І-ІІ ст №3;

Результати змагань з ,,Л.Кросу" серед школярів 7-11 кл. В рамках спартакіади серед навчальних закладів Чудейської ОТГ:

І місце: Чудейський ЗЗСО І-ІІІ ст №1;

ІІ місце: Їжівський ЗЗСО І-ІІ ст;

ІІІ місце: Чудейський НВК;

IV місце: Чудейський ЗЗСО І-ІІ ст №3;

V місце: Їжівський ЗЗСО І-ІІІ ст;

Результати змагань з футболу серед школярів 8-11 класів. В рамках спартакіади серед навчальних закладів Чудейської ОТГ:

І місце - Чудейський НВК;

ІІ місце Їжівський ЗЗСО І-ІІІ ст.;

ІІІ місце Чудейський ЗЗСО І-ІІІ ст №1;

Результати змагань з ,,Міні-футболу" серед школярів 7-9 класів. В рамках спартакіади серед навчальних закладів Чудейської ОТГ:

І місце - Чудейський НВК;

ІІ місце - Їжівський ЗЗСО І-ІІ ст.;

ІІІ місце - Чудейський ЗЗСО І-ІІ ст. №3;

03.10.2018 р. у Чудейському НВК відбувся відкритий урок з фізики в 11 класі

До 100-річчя видатного українського педагога, письменника В.О. Сухомлинського, бібліотекарі шкіл зробили виставку книжок, праць, художньої літератури