Державна служба якості освіти провела вебінар

«Що нового в інституційному аудиті шкіл»

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

№ 312   від 06 серпня 2021 року                                                                   

Про організацію та проведення форуму освітян Чудейської ТГ у 2021 році

Графік проведення методичних дайджестів щодо організації освітнього процесу в закладах освіти
Чудейської ТГ у 2021/2022 н. р.

Перелік навчальної літератури та навчальних програм, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в освітньому процесі закладів освіти у 2021/2022 навчальному році
Серпневі методичні онлайн-дайджести

ГРАФІК

проведення методичних онлайн-дайджестів щодо організації освітнього процесу

в закладах освіти Чернівецької області у 2021/2022 н. р.

Покликання для реєстрації та участі у пленарних й секційних засіданнях методичних онлайн-дайджестів
День вишиванки в початкових класах Чудейської ТГ

8 травня відбувся мітинг-реквієм з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Був літній день, червневий день погожий,

Був ясен світ, і мирний труд спокійний,

І от біда – нечувана, страшна,

Вірвався зойк розпачливий – війна.

 

1418 чорних днів і ночей йшов український народ шляхом війни, через труднощі і незгоди, втрати і страждання, йшов, не шкодуючи сил в ім’я Перемоги.

Усе далі відходять сумнозвісні події Великої Вітчизняної війни. Ось уже 76 років пройшло від тієї страшної пам’ятної червневої пори, коли пролунали слова: війна, та в пам’яті людській вони залишаться назавжди. В червні ми вкотре повертаємось думками до подій, пережитих нашим народом у страшні дні початку війни.

8 травня в Чудейські громаді відбувся мітинг-реквієм до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. Урочистим покладанням квітів і корзин до пам’ятника загиблим воїнам присутні віддали шану всім загиблим під час Великої Вітчизняної війни, всім тим, хто поклав на алтар перемоги свої життя та здоров’я. В мітингу взяли участь голова Чудейської ТГ Піцул  А.Д., голова організації ветеранів Бурла І.С., колективи закладів освіти, сільської ради та лікарні.

Настоятель церкви св. Миколая отець Ніколай звершив заупокійну службу за загиблими героями та виголосив проповідь.

Учасники зібрання хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих в роки Другої світової війни, загиблих у наш час Героїв Небесної сотні, військовослужбовців Збройних сил України і Національної гвардії. Вічна і світла їм пам’ять! Вічна їм слава!

Згідно плану виховної роботи методичної служби Чудейської ОТГ   з метою виконання заходів із реалізації Комплексної програми підвищення якості національно-патріотичного виховання дітей та молоді Чудейської ОТГ на 2017-2021 роки,  13 квітня 2021 року на базі Чудейського ліцею №2 був проведений фестиваль-конкурс «Розквітай, писанко!» серед закладів загальної середньої освіти Чудейської ТГ.

 

Метою проведення заходу є відродження, збереження українських народних традицій щодо виготовлення писанок, великодніх атрибутів декоративно-ужиткового мистецтва, сприяння забезпеченню освітньо-культурних потреб дітей, створення умов для їх творчого і духовного розвитку, виявлення і підтримки талановитої та обдарованої учнівської молоді.

У фестивалі-конкурсі взяли участь представники 5 закладів освіти Чудейської ТГ. Учасники проявили свою майстерність, індивідуальність, реалізували свої  творчі здібності , а також виявили вміння працювати в команді при створенні колективних композицій.

 

Журі конкурсу визначило переможців:

у  номінації «Традиційний розпис писанки»

1234.jpg

23 квiтня ,,Мiжнародний день книги та авторського права’’.

У квітні 1995 р. Генеральна конференція ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день книги і авторського права, який щорічно відзначається з 1996 року. Це данина поваги до книг та авторів. Головна мета свята – привернути увагу державних органів і читачів до книг як джерела отримання знань, мати доступ до духовних і матеріальних цінностей, розуміння краси і творчих досягнень людини. Адже книги – це вікно у світ культурного розмаїття, це міст, що з'єднує різні цивілізації у часі й просторі.

ЮНЕСКО обрала цю дату з огляду на її символічність для світової літератури. Причиною вибору саме цієї дати послужило те, що багато відомих письменників народились або померли 23 квітня. Наприклад, М. Сервантес, В. Шекспір, Л. Вега, М. Дрюон, М. Валеджо, В. Набоков… Сьогодні Всесвітній день книги святкують у 190 країнах світу.

У закладах освіти Чудейської ТГ були проведені різні заходи присвячені цій даті. Так, наприклад, у Чудейській гімназії була проведена виставка книг та малюнкiв.

22 квітня 2021 року, в онлайн режимі, відбулось ТММО шкільних бібліотекарів на тему: “Сучасна бібліотека – формула успіху”.

Метою засідання було розглянути головні засади та особливості інноваційних методів залучення учнів до читання.

В ході роботи були розглянуті наступні питання:

  1. Інноваційні методи популяризації книги;

  2. Творчий портрет “Система роботи бібліотекаря – основа творчої діяльності”

  3. Інтеграція у віртуальний простір – складова успіху шкільної бібліотеки.

Бібліотекар Череської гімназії поділилась досвідом роботи:  “Система роботи бібліотекаря – основа творчої діяльності”.

За результатами засідання були прийняті відповідні методичні рекомендації.

оааоролл.jpg
пбодл.jpg
оларлллп.jpg
74879.jpg

   З 02 по 16 квітня 2021 року серед учнів ЗЗСО Чудейської ТГ  був проведений конкурс дитячого малюнка «Намалюй свою «МРІЮ» з нагоди 75-ї річниці від дня утворення Конструкторського бюро імені Антонова. Ан-225 «Мрія»  — най-більший та найпотужніший у світі транспортний літак, створений київським КБ імені Антонова. Його головний конструктор — Віктор Ілліч Толмачов.

Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Намалюй свою МРІЮ» створено для популяризації видатної постаті Олега Антонова та професії авіаконструктора серед дітей і молоді України, реалізації творчих здібностей молодого покоління.

    У конкурсі взяло участь 37 учнівських робіт з шести ЗЗСО Чудейської ТГ.

   Журі конкурсу уважно розглянуло кожну роботу та визначило переможців.

квлежнз9эфц.png
Всі роботи, що зайняли І місця відправлені до «Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді» для подальшої участі в обласному етапі конкурсу «Намалюй свою «МРІЮ»
IMG_20210420_131812.jpg
IMG_20210421_140736.jpg
IMG_20210420_131817.jpg
8 квітня 2021 року, в онлайн режимі, відбулось
засідання атестаційної комісії ІІ рівня
Рисунок1.png
1211.jpg
1122.jpg
зображення_viber_2021-04-16_14-37-10.jpg
2 квітня 2021 року, бібліотекарі ЗЗСО Чудейської ТГ взяли участь у Всеукраїнському вебінарі «Мотивація digital покоління до читання», присвяченого відзначенню  Міжнародного дня дитячої книги. 
Організатори заходу: Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського НАПН України, видавництво  «Ранок», секція працівників шкільних бібліотек Української бібліотечної асоціації, ініціативна група шкільних бібліотекарів України.
12 11.jpg
12 33.jpg
12 22.jpg
12 77.jpg
12 88.jpg
12 66.jpg
На виконання плану роботи Інституту післядипломної педагогічної педагогічної освіти Чернівецької області 30.03.2021 в режимі онлайн відбувся методичний міст на тему: "Нова українська школа: методика викладання румунської мови в освітніх закладах" за участю вчителів румунської мови та літератури Чудейської ТГ.

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 22.03.02021 №1/9-157 «Щодо поширення інформації про курс «Підприємництво для школярів» Департамент освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації інформує про наступне.

Міністерством цифрової трансформації України в партнерстві з компанією «Київстар» і студією онлайн-освіти EdEra розроблено курс «Підприємництво для школярів» для учнів закладів загальної середньої освіти.

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

Про відновлення навчального процесу за очною формою для учнів 1-4 класів ЗЗСО та учнів ШМ Чудейської сільської ради

19 березня 2021 року в режимі онлайн  відбулось  засідання учителів математичного напрямку на якому було розглянуто наступні питання:
1. проведення міжнародного конкурсу «Кенгуру»  у – 2021 році;
2. проведення фізичного конкурсу «Левеня»;
3. участь учнів Чудейської ТГ в інтернет олімпіадах, конкурсах;
4. обговорено  та затверджено графік підготовки випускників 11-х класів до ЗНО 2021 протягом березня- травня.
реджгн.jpg
мптвьткр.jpg
19 березня 2021 р. для вчителів румунської мови та літератури відбувся круглий стіл в режимі онлайн на тему: "Формування моральних  якостей особистості шляхом творчої взаємодії дитини і педагога "
20210320_112529.jpg
20210320_112516.jpg
20210320_112539.jpg
FB_IMG_1616238638092.jpg
FB_IMG_1616238620192.jpg
18 березня 2021 року відбулось засідання науково-методичної ради відділу освіти Чудейської ТГ на якому розглядали питання:
1. Розгляд творчих доробків  педагогічних працівників, що претендують на присвоєння звань «учитель-методист», «вихователь-методист», «керівник гуртка-методист», «практичний психолог-методист», «педагог-організатор-методист»;
2. Дослідження потреб педагогів у вдосконаленні професійної діяльності;
3. Про підготовку та проведення онлайн уроків, щодо підготовки випускників 11-х класів до  ЗНО-2021;
4. Різне.
123.jpg
12 69.jpg

       12 березня 2021 року на базі Чудейського ліцею №2 відбувся семінар –практикум для вчителів географії. У роботі семінару було розглянуто два питання:

1. Методи дистанційного навчання предмету географія в умовах карантину.

2. Ігрові  форми  навчання  на  уроках  географії, як  засіб  розвитку  пізнавального  інтересу .

     По першому питанню виступила із доповіддю Голова територіального міжшкільного методичного об’єднання вчителів географії Іванович Наталя Борисівна, яка розповіла про платформи та сервіси дистанційного навчання, а також зробила подорож по цікавим сайтам, які допоможуть вчителю під час вивчення учнями предмету географія, як в умовах карантину так й під час уроків у школі, а також зацікавлять дітей та прив’ють їм любов до географії.

      По другому питанню вчитель географії Чудейського ліцею №2 Плешка Віоріка Павлівна провела з вчителями інтерактивну гру «Географічний Олімп», під час якої вчителі відчули себе учнями та з азартом та натхненням виконували конкурсні завдання.

    Наприкінці роботи учасники семінару-практикуму провели обговорення та підвели підсумки роботи.

Звіт

про заходи з нагоди відзначення

150-річчя від дня народження Лесі Українки в Чудейській ТГ

Тиждень мистецтва серед закладів загальної середньої освіти Чудейської територіальної громади

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 23 лютого 2021 року                                          Про організацію роботи ЗДО, ЗЗСО, ШМ Чудейської ТГ у період обмежувальних протиепідемічних заходів   

з 24.02 по 05.03.2021 року

nebesna_sotnya.jpg

У ці лютневі  дні Україна відзначає  сьомі роковини Небесної  Сотні… І хоча  офіційною датою вшанування пам’яті  героїв Небесної Сотні встановлено 20 лютого, ми відзначаємо цю дату 18-20 лютого.

Девізом цьогорічного відзначення  є слова «Небесній Сотні.  Вдячні за свободу», а логотипом –  червоні, як пролита за свободу кров,  гвоздики на чорному тлі – символі вічного смутку за втраченими життями невинно убієнних героїв. Одна із гвоздик, перев’язана  рідною для української ідентичності жовто-блакитною стрічкою, небесного кольору...

         Постановою Верховної Ради України 17 лютого  2021 року, прийнятою 295 голосами,  Революція Гідності визнана  державотворчою подією, «одним із ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи».

         Події 18-20 лютого 2014 року змусили здригнутися не лише Україну, але й увесь світ. Вперше в історії  відродженої незалежної  української  державності  влада застосувала проти  власного народу зброю у такому масштабі. Особливістю  ситуації  було те, що це збройне насилля стало виявом відвертого  небажання влади почути свій народ, котрий втомився слухати  декларації  про реформи та «покращення життя уже сьогодні»  і вимагав  реальних кроків  на шляху  інтеграції України до європейської спільноти.

Це був цивілізаційний вибір  українського суспільства, яким  влада знехтувала.Через це протестні виступи, котрі розпочалися у листопаді 2013 року, назвали Євромайданом.

Наступні події показали, наскільки потужним є запит суспільства  на зміни  та  звільнення від тоталітарної спадщини, а  прагнення до європейського майбутнього  України є невіддільні від сутності української ідентичності. Адже слоган «Україна – це Європа!» – став  ключовим меседжем  Євромайдану владі.

         Небесна Сотня – це апофеоз Революції Гідності, її найвищий, фінальний і – на превеликий жаль – трагічний акорд.   Адже  герої  Небесної Сотні –   від  юного студента до сивого шкільного учителя,  – представляли всю Україну. Від Донбасу до Закарпаття, від Чернігова до  Криму. Є у цьому списку «вічно живих» і два представники Буковини – підприємці Василь Аксенін  та Олександр Щербанюк. За нашу з вами нинішню свободу вони заплатили найвищу ціну –   власним життям.  

Вічна слава і вічна пам'ять героям!!!

Міністерство освіти і науки затвердило типову освітню програму для 5–9 класів, які навчатимуться за новим стандартом базової освіти.
Zatverdyly-typovu-osvitnyu-programu-dlya
Типова освітня програма для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
від 22 січня 2021 року

Про відновлення навчального

процесу за очною формою для

учнів 1-11 класів ЗЗСО та учнів

ШМ Чудейської сільської ради

6002929fa4d9d362313345.jpg

У 2020/2021 навчальному році учні 9-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію у закладі освіти в письмовій формі.

Згідно з нормативними документами атестація випускників 9-х класів може проводитися в закладі освіти або у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Водночас наказ МОН №1262 встановлює, що у 2020/2021 навчальному році ДПА осіб, які завершують здобуття базової середньої освіти, проводиться у закладі освіти в письмовій формі.

Відповідно, інформація про звільнення від проходження ДПА учнів 9-х класів та/або її проходження онлайн є недостовірною. 

În miez de gerar, la 15 ianuarie, întreaga suflare românească îl comemorează pe cel mai mare poet român - M. Eminescu. Elevii școlilor românești din comunitatea teritorială Ciudei au adus un omagiu Marelui Eminescu recitându-i poieziile.
Bandura Ilinca - eleva clasei a 5 al liceului №1 din Ciudei
зображення_viber_2021-01-15_11-02-00.jpg
зображення_viber_2021-01-15_11-01-59.jpg
20210115_111721.jpg
20210115_111649.jpg
20210115_111708.jpg
Pavel Sofia - eleva clasei a 6 al gimnaziului Grigorie Bostan din satul Budeneț
Școala medie din satul Igești
11 січня 2021 року відбулось засідання науково-методичної ради відділу освіти Чудейської ТГ
Порядок денний:
1. Стан організації роботи педагогічних працівників із талановитими та обдарованими учнями, моніторинг залучення учнів до онлайн олімпіад, конкурсів;
2. Коригування планів роботи на ІІ семестр 2020/2021 н.р.
3. Розгляд методичних напрацювань педагогічних працівників;
4. Різне.
IMG_20210111_112716.jpg
IMG_20210111_112401.jpg
З Новим Роком (2).jpg